روح الله مهرجو کارشناس ارتباطات و پژوهشگر حوزه اجتماعی

لَبَّیکَ الّلهُمَّ لَبَّیکَ، لَبَّیکَ لاشَریکَ لَکَ لَبَّیکَ، إنَّ الْحَمْدَ وَ النِّعْمَةَ لَکَ وَالْمُلکَ، لاشَریکَ لَکَ لَبَّیکَ

روح الله مهرجو کارشناس ارتباطات و پژوهشگر حوزه اجتماعی

لَبَّیکَ الّلهُمَّ لَبَّیکَ، لَبَّیکَ لاشَریکَ لَکَ لَبَّیکَ، إنَّ الْحَمْدَ وَ النِّعْمَةَ لَکَ وَالْمُلکَ، لاشَریکَ لَکَ لَبَّیکَ

روح الله مهرجو کارشناس ارتباطات و پژوهشگر حوزه اجتماعی
این وبلاگ کاملا شخصی می باشد
mehrjoor.ir
آخرین نظرات
شنبه, ۲ دی ۱۳۹۶، ۰۶:۴۱ ب.ظ

روزنامه‌ها، دو روز بعد از زلزله

زلزله‌ای به بزرگی ۵٫۲ ریشتر شامگاه چهارشنبه (۲۹ آذر ماه) تهران را لرزاند و تنها دو روزنامه توانستند روز پنجشنبه این موضوع را منعکس کنند. با گذشت دو روز از این حادثه، روزنامه‌های امروز (دوم دی ماه) با رویکرد تحلیلی تیتر و عکس نخست خود را به زلزله تهران اختصاص داده‌اند.

به گزارش ایسنا، روزنامه «ایران» تیتر یک «مانور تحمیلی زلزله» را برگزیده و به زلزله شامگاه چهارشنبه تهران اشاره کرده است؛ این روزنامه گزارش میدانی از شب زلزله تهیه کرده و واکنش افرادی مانند  محسن هاشمی، غلامحسین کرباسچی، محمدعلی ابطحی، صادق زیباکلام، غلامعلی دهقان، محمدکاظم انبارلویی، آذر منصوری، بهروز غریب‌پور، لوریس چکناواریان، مرضیه برومند، بهزاد فراهانی، امیرشهاب رضویان، امیرحسین چهل‌تن، مصطفی کیایی، سهراب پورناظری، گروس عبدالملکیان، محمد پنجعلی، آرش میراسماعیلی، محمد طلایی، مهدی علی‌یاری و شایان مصلح  را درباره زلزله جویا شده و آورده است.

«ایران» همچنین با معاون وزیر راه و شهرسازی و رییس ستاد  مدیریت بحران گفت‌وگویی انجام داده است.

این روزنامه  عکس یک خود را به حضور مردم  و چادر زدن آن‌ها در پارک‌ها بعد از زلزله اختصاص داده است.

روزنامه «همشهری» تیتر یک خود را «زمزمه زلزله» انتخاب کرده و به پرسش‌های مردم درباره علل تداوم یا احتمال تکرار زلزله در گفت‌وگوهایی پاسخ داده است. همچنین این روزنامه در بخش دیگری  به بررسی آماری زلزله‌های تهران در ۱۳ قرن گذشته و زلزله‌های کشور در دو سال گذشته پرداخته است.

روزنامه «دنیای اقتصاد» تیتر یک «پیش لرزه بی‌تدبیری» و روتیتر «ترکیب زلزله با آلودگی هوا بحرانی‌ترین گسل را نمایان کرد»  را برگزیده و گزارشی تحلیلی درباره  زلزله تهران در  شامگاه چهارشنبه  منتشر کرده است.

روزنامه «وطن امروز» تیتر نخست خود را «ترس و لرز» و روتیتر «بخشی از مردم تهران شب‌های پس از زلزله ۵.۲ ریشتری را در خیابان‌ها و خودروها صبح کردند» را برگزیده است.

این روزنامه تصویر یک خود را به عکسی از حضور مردم و خوابیدن فردی در یکی از میدان ‌های شهر بعد از زلزله اختصاص داده است.

روزنامه «کیهان» نیز مطلبی را با تیتر «شب پراضطراب تهران/ آماده‌باش قابل تقدیر مسئولان در کوتاه‌ترین زمان» را منتشر کرده و گزارشی از زلزله ۵.۲ ریشتری تهران و البرز تهیه کرده است. این روزنامه عکس یک خود را به ترافیک خیابان‌ها در شب زلزله و حضور مردم در پارک‌ها اختصاص داده است.

روزنامه «قانون» مطلبی با تیتر «هول زلزله» و روتیتر «فقدان آموزش در مدیریت بحران تهرانی‌ها را سراسیمه کرد» را منتشر کرده است. همچنین این روزنامه با حسام الدین نراقی، کارشناس مدیریت عمل مداد و نجات گفت وگویی انجام داده و گزارشی از زلزله تهران تهیه کرده است.

روزنامه «شهروند» تیتر یک «شب ترس» را برگزیده و گزارشی از حال و روز مردم تهران پس از زلزله تهیه کرده است. همچنین این روزنامه با رئیس جمعیت هلال احمر، کارشناس آموزش مدیریت بحران گفت‌وگویی انجام داده است.

این روزنامه تصویر نخست خود را به عکسی از خانواده‌هایی که با وسایل خود  در فضای باز حضور دارند،  اختصاص داده است.

روزنامه «شرق» مطلبی با تیتر «خواب آشفته زلزله» را برگزیده و  گزارشی درباره زلزله  شامگاه چهارشنبه تهیه کرده است.

این روزنامه در گفت وگویی با مرتضی بسطامی، دانشیار پژوهشگاه بین‌المللی زلزله‌شناسی و مهندسی زلزله، اوضاع خانه‌های مسکن مهر را بررسی کرده است.

روزنامه«شرق» تصویر نخست خود را به عکسی از حضور مردم همراه با وسایل خود در پارک‌ها در حالی که گوشی در دست دارند، اختصاص داده است.

روزنامه «جمهوری اسلامی» مطلبی با تیتر «زلزله ۵.۲ ریشتری تهران را لرزاند» را انتخاب کرده و به تعداد مصدومان اشاره کرده است. همچنین این روزنامه صحبت‌های رئیس مرکز زلزله‌نگاری کشور را آورده است.

روزنامه «جوان» مطلبی با تیتر «تهران ترسید!» را انتخاب کرده و در گزارشی به زلزله تهران در شامگاه چهارشنبه اشاره کرده است.

همچنین این روزنامه عکس نخست خود را به صف طولانی خودروها  در پمپ بنزین در شب زلزله اختصاص داده است.

روزنامه «بهار» مطلبی با تیتر «تهران کلاف سردرگم است» را انتخاب کرده و گزارشی درباره  زلزله چهارشنبه شب منتشر کرده است.

روزنامه «اطلاعات» مطلبی با تیتر «احتمال وقوع زلزله بزرگ در تهران و البرز همیشه وجود دارد» را انتخاب کرده و به صحبت‌های برخی مسوولان درباره زلزله تهران اشاره کرده است.

همچنین این روزنامه عکس نخست خود را به حضور مردم تهران در حرم امام (ره) اختصاص داده است.

روزنامه «اعتماد» مطلبی با تیتر «شب امتحان» و روتیتر «نگاهی به زلزله‌ای که ارکان مدیریتی و اجتماعی تهران را لرزاند» را برگزیده  و گزارشی از زلزله تهر ان تهیه کرده است.

همچنین این روزنامه گفت وگویی با احمد صادقی، رییس ستاد مدیریت بحران انجام داده است.

روزنامه «آرمان امروز» مطلبی با تیتر «دومینوی زلزله» و روتیتر «گزارش آرمان از شبی پر از دلهره و ترس در البرز و تهران» را برگزیده است.

این روزنامه با بهرام عکاشه، پدر علم زلزله شناسی ایران در این راستا گفت‌وگویی انجام داده است.

روزنامه «جام جم» مطلبی با تیتر «تلنگر ۵.۲ ریشتری» را انتخاب کرده و تصویر نخست خود را به چادر زدن مردم در کنار خیابان‌ بعد از زلزله اختصاص داده است.

روزنامه «آفتاب یزد» تیتر نخست خود را «چقدر بی‌پناهیم» انتخاب کرده و گفت‌وگویی با جامعه‌شناسان درباره رفتار مردم پس از زلزله تهران انجام داده است. همچنین این روزنامه به بازتاب‌های مجازی زلزله پایتخت اشاره کرده است.

این روزنامه عکس نخست خود را به پدر و مادری که فرزند خود را در آغوش گرفته‌ و در پارک نشسته‌اند، اختصاص داده است.

روزنامه «خراسان» تیتر یک «خواب آشفته» را برگزیده و گزارشی از احتمال فعالیت گسل‌ها، شایعات و واکنش‌های فضای مجازی تهیه کرده است.

روزنامه «جامعه فردا» تیتر نخست «آزمون تهران» و روتیتر «زلزله بدون تلفات مدیریت بحران و رفتار  مردم را زیر ذره بین برد» را انتخاب کرده وگزارشی در این راستا تهیه کرده است.

این روزنامه تصویر نخست خود را به عکسی از چادر زدن یک خانواده در پارک اختصاص داده است.

http://www.ensafnews.com/93362/%d8%b1%d9%88%d8%b2%d9%86%d8%a7%d9%85%d9%87%e2%80%8c%d9%87%d8%a7%d8%8c-%d8%af%d9%88-%d8%b1%d9%88%d8%b2-%d8%a8%d8%b9%d8%af-%d8%a7%d8%b2-%d8%b2%d9%84%d8%b2%d9%84%d9%87/

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">