روح الله مهرجو کارشناس ارتباطات و پژوهشگر حوزه اجتماعی

لَبَّیکَ الّلهُمَّ لَبَّیکَ، لَبَّیکَ لاشَریکَ لَکَ لَبَّیکَ، إنَّ الْحَمْدَ وَ النِّعْمَةَ لَکَ وَالْمُلکَ، لاشَریکَ لَکَ لَبَّیکَ

روح الله مهرجو کارشناس ارتباطات و پژوهشگر حوزه اجتماعی

لَبَّیکَ الّلهُمَّ لَبَّیکَ، لَبَّیکَ لاشَریکَ لَکَ لَبَّیکَ، إنَّ الْحَمْدَ وَ النِّعْمَةَ لَکَ وَالْمُلکَ، لاشَریکَ لَکَ لَبَّیکَ

روح الله مهرجو کارشناس ارتباطات و پژوهشگر حوزه اجتماعی
این وبلاگ کاملا شخصی می باشد
mehrjoor.ir
آخرین نظرات

۹۸ مطلب در شهریور ۱۳۹۳ ثبت شده است

بسم الله
خبرگزاری فارس: ماجرای عنایت امام کاظم(ع) به مؤسس دانشکده اصول‌الدین/ مردم در دوران ظهور حاجتی ندارند

علامه عسگری می‌گفت: عالمان تا زمان حضرت علیه السلام مأمور بودند که به ظاهر عمل کنند، ولی حضرت علیه السلام این گونه نیست، لذا عدل برقرار می‌شود و دیگر کسی نمی‌تواند دزدی کند، نه اینکه مردم طبیعت‌شان تغییر کند، مردم همان مردم‌اند.

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۹ شهریور ۹۳ ، ۱۳:۲۷
مجتبی مهرجو

بسم الله
خبرگزاری فارس: ۲۰ توصیه شیخ عباس قمی به مداحان/ اسرار آل محمد(ص) را در منبر فاش نکنید

مؤلف مفاتیح الجنان بیست توصیه به روضه‌خوانان اهل بیت علیهم السلام  دارد. شیخ عباس قمی در یکی ازاین سفارش‌ها آورده است: اسرار آل محمد صلی الله علیه وآله   را در منبر فاش نکنید، زیرا ممکن است عامه مردم ظرفیت درک مقامات آنان را نداشته باشند و انکار آن کنند.
۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۸ شهریور ۹۳ ، ۱۳:۲۶
مجتبی مهرجو

بسم الله

یک استاد مطالعات اسلامی و تاریخ آفریقای دانشگاه آکسفورد قصد دارد مسجدی را در دومین شهر آفریقای جنوبی افتتاح کند که فعالیت های خلاف شرع در آن آزاد است.

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۷ شهریور ۹۳ ، ۲۳:۳۳
مجتبی مهرجو

بسم الله
خبرگزاری فارس: بهشت سختی‌ها و جهنم لذت‌ها چگونه رقم می‌خورد/ عادت امام رضا(ع) هنگام غذاخوردن

آیت‌الله جوادی آملی می‌گوید: امام رضا علیه السلام وقتی سفره پهن می‌شد کاسه‌ای خالی طلب می‌کرد و بهترین غذای سفره را در آن می‌گذاشت و دستور می‌داد به مستمند دهند؛ سپس شروع به غذا خوردن می‌کرد.

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۷ شهریور ۹۳ ، ۲۳:۳۲
مجتبی مهرجو
پنجشنبه, ۲۷ شهریور ۱۳۹۳، ۱۱:۳۱ ب.ظ

اینفوگرافیک | نتیجه مذاکره

بسم الله

دریافت
رهبر انقلاب در دیدار مسئولان وزارت خارجه، در تاریخ ۱۳۹۳/۵/۲۲ رابطه و مذاکره با آمریکا را اقدامی بی‌نفع و با ضرر دانستند و برای بی‌فایده بودن تعامل با آمریکا و ضررهایی که در جریان این مذاکرات متوجه کشور میشود، مصادیقی را بیان کردند. در این اینفوگرافیک شواهدی بر بی فایده و مضر بودن تعامل با آمریکا مرور شده است.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۷ شهریور ۹۳ ، ۲۳:۳۱
مجتبی مهرجو
پنجشنبه, ۲۷ شهریور ۱۳۹۳، ۱۱:۳۰ ب.ظ

ماجرای یک «سازش»

بسم الله

سلسله‌ی حلقات سازش در مسأله‌ی فلسطین که از گفتگوهای راجرز شروع و با کمپ‌دیوید اوج گرفته بود، در مادرید شدت گرفت و در اسلو بر روی کاغذ آمد و در وای ریور و واشنگتن و کمپ‌دیوید ۲ به اوج خود رسید. امروز ۲۶ شهریور (۱۷ سپتامبر) مصادف است با سی‌وششمین سالروز امضای پیمان «کمپ دیوید» توسط انور سادات رئیس جمهور وقت مصر و نخست وزیر وقت رژیم صهیونیستی که با صحنه‌گردانی رئیس جمهور وقت آمریکا انجام شد. رهبر انقلاب درباره‌ی این پیمان چنین گفتند: «هدف تمام این تحرکات خیانت‌بار که از پیمان ننگین کمپ‌دیوید آغاز شد، خاموش کردن مقاومت و وادارکردن فلسطینیان و دولت‌های عربی به پذیرش مشروعیت رژیم جعلی صهیونیست بوده است.» ادامه‌ی این ماجرا اما توسط «یاسر عرفات» که روزگاری مرد شماره یک مقاومت در فلسطین به شمار می‌رفت ادامه پیدا کرد. ماجرای سرگذشت یاسر عرفات که حاضر شد «راهبرد مقاومت» در برابر رژیم صهیونیستی را کنار گذاشته و تن به سازش با اشغالگران بدهد، می‌تواند حاوی نکات مهم و ارزنده‌ای باشد که بازخوانی آن خالی از لطف نیست:
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۷ شهریور ۹۳ ، ۲۳:۳۰
مجتبی مهرجو

بسم الله
مطهرنیا

استاد علوم سیاسی دانشگاه می‌گوید که هارتلند نو همان کمربند طلایی قدرت آینده جهان یعنی خاورمیانه است و از شاخ آفریقا تا هندوستان را در بر می‌گیرد.
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۷ شهریور ۹۳ ، ۲۳:۳۰
مجتبی مهرجو
پنجشنبه, ۲۷ شهریور ۱۳۹۳، ۰۱:۳۰ ب.ظ

سید محمد حسین شهریار

بسم الله

فرزند آقا سید اسماعیل موسوی معروف به حاج میر آقا خشکنابی در سال 1325 هجری قمری (شهریور ماه 1286 هجری شمسی) در بازارچه میرزا نصرالله تبریزی واقع در چای‌کنار چشم به جهان گشود. در سال 1328 هجری قمری که تبریز آبستن حوادث خونین وقایع مشروطیت بود پدرش او را به روستای قیش‌قورشان و خشکناب منتقل نمود. دوره کودکی استاد در آغوش طبیعت و روستا سپری شد که منظومه حیدربابا مولود آن خاطراتست. در سال 1331 هجری قمری پدرش او را برای ادامه تحصیل به تبریز باز آورد و او را در نزد پدر شروع به فراگیری مقدمات ادبیات عرب نموده و در سال 1332 هجری قمری جهت تحصیل اصول جدید به مدرسه متحده وارد گردید و در همین سال اولین شعر رسمی خود را سرود و سپس به آموختن زبان فرانسه و علوم دینی نیز پرداخته و از فراگیری خوشنویسی نیز دریغ نمی‌کرد که بعدها کتابت قرآن، ثمره همین تجربه می‌‌باشد.
۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۷ شهریور ۹۳ ، ۱۳:۳۰
مجتبی مهرجو
پنجشنبه, ۲۷ شهریور ۱۳۹۳، ۰۱:۲۹ ب.ظ

آغاز اعزام زمینی به عتبات عالیات تا 10 روز آینده

بسم الله
خبرگزاری فارس: آغاز اعزام زمینی به عتبات عالیات تا 10 روز آینده

مدیرکل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت از اعزام زمینی کاروان‌های زیارتی عتبات عالیات تا ۱۰ روز دیگر خبر داد و گفت: خروج زائران انفرادی و زائران متفرقه از مرزهای زمینی همچنان ممنوع است.

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۷ شهریور ۹۳ ، ۱۳:۲۹
مجتبی مهرجو

بسم الله
خبرگزاری فارس: پاسخ امام جواد(ع) به کسی که درخواست نصیحت اخلاقی داشت

امام جواد علیه السلام در پاسخ به درخواست کسی که خواستار نصیحت اخلاقی از ایشان بود، فرمود: گوش می‌دهی یا می‌خواهی ما حرفی زده باشیم و تو هم چیزی شنیده باشی؟ عرض کرد: گوش می‌دهم، پس فرمود: صبر را تکیه‌گاه خود قرار بده!

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۷ شهریور ۹۳ ، ۱۳:۲۶
مجتبی مهرجو