روح الله مهرجو کارشناس ارتباطات و پژوهشگر حوزه اجتماعی

لَبَّیکَ الّلهُمَّ لَبَّیکَ، لَبَّیکَ لاشَریکَ لَکَ لَبَّیکَ، إنَّ الْحَمْدَ وَ النِّعْمَةَ لَکَ وَالْمُلکَ، لاشَریکَ لَکَ لَبَّیکَ

روح الله مهرجو کارشناس ارتباطات و پژوهشگر حوزه اجتماعی

لَبَّیکَ الّلهُمَّ لَبَّیکَ، لَبَّیکَ لاشَریکَ لَکَ لَبَّیکَ، إنَّ الْحَمْدَ وَ النِّعْمَةَ لَکَ وَالْمُلکَ، لاشَریکَ لَکَ لَبَّیکَ

روح الله مهرجو کارشناس ارتباطات و پژوهشگر حوزه اجتماعی
این وبلاگ کاملا شخصی می باشد
mehrjoor.ir
آخرین نظرات

۵ مطلب در فروردين ۱۳۹۴ ثبت شده است

چهارشنبه, ۱۹ فروردين ۱۳۹۴، ۰۸:۵۶ ب.ظ

سازمان حج اعزام زائر به عربستان را متوقف کند

خبرگزاری فارس: سازمان حج اعزام زائر به عربستان را متوقف کند/وزارت خارجه تا اعدام ماموران سعودی و عذرخواهی آل سعود پیگیر باشد

جمعی از انجمن‌های اسلامی دانشجویان دانشگاه‌های تهران با اشاره به انتشار اخباری مبنی بر تجاوز ماموران سعودی به دو نوجوان ایرانی اعلام کردند: مسئولان حج تا معلوم شدن نتیجه تحقیقات و پیگیری‌ها، اعزام زائر به عربستان را متوقف کنند.

 جمعی از انجمن‌های اسلامی دانشجویان دانشگاه‌های تهران، در واکنش به تجاوز ماموران سعودی به دو نوجوان ایرانی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کردند:  مسئولان سازمان حج تا معلوم شدن نتیجه تحقیقات و پیگیری‌ها، اعزام زائر به عربستان را متوقف کنند، وزارت خارجه کشورمان می‌بایست به صورت جدی پیگیری این موضوع را دنبال کند و چنانچه صحت موضوع آشکار شد تا اعدام ماموران خاطی سعودی و عذرخواهی رسمی حکومت سعودی از ملت ایران، موضوع را رها نکنند.

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱۹ فروردين ۹۴ ، ۲۰:۵۶
مجتبی مهرجو

خبرگزاری فارس: از حادثه فرودگاه جده نباید به سادگی گذشت/ آیا باید هر توهینی بشنویم تا به یک مستحب عمل کنیم؟

آیت‌الله مکارم‌شیرازی:
از حادثه فرودگاه جده نباید به سادگی گذشت/ آیا باید هر توهینی بشنویم تا به یک مستحب عمل کنیم؟

یکی از مراجع عظام تقلید گفت: مایل بودم حادثه فرودگاه جده رسانه‌ای نشود، اما حال که رسانه‌ای شده است از مسئولان می‌پرسم آیا لازم است که آبرو و عزت ایران برای یک امر مستحب پایمال شود؟ مسئولان از حقوق و عزت ایران دفاع کنند.

 آیت‌الله ناصر مکارم‌شیرازی پیش از ظهر امروز در جلسه خارج فقه خود که در مسجد اعظم برگزار شد با اشاره به حدیثی از امام حسن عسکری (ع) اظهار کرد: بهترین تشویق، تشویق قرآن کریم است.

۱ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۱۹ فروردين ۹۴ ، ۲۰:۵۳
مجتبی مهرجو
سه شنبه, ۱۱ فروردين ۱۳۹۴، ۱۲:۰۷ ق.ظ

خاطره دیدار یک مادر شهید با رهبر انقلاب

بسم الله
خبرگزاری فارس: خاطره دیدار یک مادر شهید با رهبر انقلاب

مقام معظم رهبری فرمودند: «دخترم فرزند شما در دانشگاه اصلی قبول شد و مقام خیلی بالایی نزد خداوند دارد، شهید شما در راه بصیرت مردم و حفظ نظام اسلامی به شهادت رسید و بدانید مقام این شهید حتی از برخی شهدای جنگ تحمیلی نیز بالاتر است.»

مادر شهید غلام‌کبیری، مادر شهیدی که فرزندش را در غبار حسادت‌ها و منیت‌های فتنه سال 88 از دست داد، هنوز هم با شنیدن نام فرزندش چشم‌هایش گُر می‌گیرد و همچون روز نخستین که از شهادت پسرش مطلع شد بی‌تاب می‌شود. گذشت پنج سال از شهادت حسین غلام‌کبیری چیزی از غم این پدر و مادر کم نکرده و هنوز هم مصیبت رفتنش برای این پدر و مادر سنگین است.

این مادر شهید در گفتگو با خبرنگار فارس به دیدارش با مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: بعد از آنکه حسین ما در سال 88 شهید شد، رهبر معظم انقلاب ما را به خانه خودشان دعوت کردند و من در دیدار با مقام معظم رهبری عکس شهیدم را به ایشان نشان دادم و ایشان در آن دیدار چادر من را بوسیدند و فرمودند: «دخترم فرزند شما در دانشگاه اصلی قبول شد و مقام خیلی بالایی نزد خداوند دارد، شهید شما در راه بصیرت مردم و حفظ نظام اسلامی به شهادت رسید و بدانید مقام این شهید حتی از برخی شهدای جنگ تحمیلی نیز بالاتر است.»

وی در ادامه با بیان اینکه مقام معظم رهبری در پایان این دیدار عکس حسین را به یادگار از من گرفتند، گفت: دیدار با رهبر انقلاب هنوز هم با گذشت 5 سال، برای ما مایه دلگرمی است و ما را آرام می‌کند.


۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۱ فروردين ۹۴ ، ۰۰:۰۷
مجتبی مهرجو

بسم الله
خبرگزاری فارس: راهی برای محشور شدن با امیر‌المؤمنین علی(ع)

امام صادق علیه السلام در فضیلت تلاوت سوره مبارکه «عادیات» می‌فرمایند: کسى که سوره عادیات را بخواند و بر خواندن آن مداومت کند، خداى عزوجل در روز قیامت او را به‌ طور مخصوص با امیرالمؤمنین علی علیه السلام محشور مى‌کند و در حریم و از دوستان ایشان خواهد بود.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۱ فروردين ۹۴ ، ۰۰:۰۶
مجتبی مهرجو
دوشنبه, ۱۰ فروردين ۱۳۹۴، ۱۱:۵۴ ب.ظ

تقویم و مناسبتهای ماه جمادی الثانی

۱ جمادی الثانی : سریه زید بن حارثه در منطقه قَرَده (3  ق)-  
هلاکت هارون الرّشید (۱۹۳ ق).

2 جمادی الثانی: شدّت یافتن بیماری حضرت صدّیقه سلام الله علیها.

۳ جمادی الثانی : شهادت حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها) (11 ق).

5 جمادی الثانی:  وفات شاعر اهل بیت علیهم السلام مهیار دیلمی (428 ق)-
درگذشت مولوی، شاعر بزرگ (672 ق).

7جمادی الثانی : درگذشت آیت الله میرزا ابو عبدالله زنجانی (1360 ق)

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۰ فروردين ۹۴ ، ۲۳:۵۴
مجتبی مهرجو