روح الله مهرجو کارشناس ارتباطات و پژوهشگر حوزه اجتماعی

لَبَّیکَ الّلهُمَّ لَبَّیکَ، لَبَّیکَ لاشَریکَ لَکَ لَبَّیکَ، إنَّ الْحَمْدَ وَ النِّعْمَةَ لَکَ وَالْمُلکَ، لاشَریکَ لَکَ لَبَّیکَ

روح الله مهرجو کارشناس ارتباطات و پژوهشگر حوزه اجتماعی

لَبَّیکَ الّلهُمَّ لَبَّیکَ، لَبَّیکَ لاشَریکَ لَکَ لَبَّیکَ، إنَّ الْحَمْدَ وَ النِّعْمَةَ لَکَ وَالْمُلکَ، لاشَریکَ لَکَ لَبَّیکَ

روح الله مهرجو کارشناس ارتباطات و پژوهشگر حوزه اجتماعی
این وبلاگ کاملا شخصی می باشد
mehrjoor.ir
آخرین نظرات

بسم الله


هر شخصی که بعنوان عوامل گروههای زیارتی و با هر سمتی با سازمان حج و زیارت همکاری دارد می بایست نسبت به تشکیل پرونده الکترونیکی طبق مراحل ذیل اقدام نماید.

1. متقاضی با دردست داشتن کارت ملی جهت دریافت گذرواژه ی ورود به سامانه جامع کارگزاران به دفتر حج و زیارت استان مربوطه مراجعه نماید.
2. پس از مراجعه متقاضی و از آنجا که اطلاعات سیستم قبلی کارگزاران به سامانه جدید منتقل شده است، دفتر حج و زیارت استان می بایست از قسمت سطوح دسترسی/مدیریت کاربران، ابتدا شخص مورد نظر را جستجو نماید.

3. درصورت پیدا شدن شخص، با استفاده از کلید «ویرایش» وارد صفحه ویرایش اطلاعات شخص شده و مشخصات وی شامل کدملی، نام، نام خانوادگی و شماره شناسنامه را با مشخصات مندرج در کارت ملی تطبیق دهد؛ اطلاعات یاد شده می بایست دقیقا منطبق بر یکدیگر باشند؛ در غیر اینصورت برای رفع نقص اطلاعات نسبت به تصحیح آن اقدام شود. مضافا اینکه استان و شهر محل سکونت نیز انتخاب و فیلد فعال نیز تیک زده شود و نهایتا کلید «ثبت» انتخاب گردد.

4. مجددا با استفاده از کلید ویرایش وارد صفحه ویرایش اطلاعات شخص شده و با استفاده از دکمه ی «تغییر گذرواژه»، نسبت به تعریف گذرواژه اقدام و گذرواژه تولید شده توسط سامانه را در اختیار کارگزار قرار دهد.

5. درصورتیکه شخص مورد نظر در سامانه جدید وجود نداشته باشد با انتخاب کلید «ثبت کاربر جدید» نسبت به ثبت نام وی اقدام و گذرواژه را در اختیار او قرار دهد.

6. متقاضی می بایست در بستر اینترنت و از آدرس http://kargozaran.haj.ir با استفاده از کدملی و گذرواژه ی دریافتی وارد سامانه کارگزاران شده و در ابتدا از قسمت صفحه من / تغییر اطلاعات کاربری نسبت به تغییر گذرواژه خود اقدام نماید.

7. پس از ورود به سامانه با انتخاب گزینه «مدیریت اطلاعات اصلی» وارد صفحه اطلاعات اصلی شده و نسبت به تکمیل اطلاعات اقدام نماید و سپس نسبت به تکمیل اطلاعات صفحات محل سکونت، سوابق شغلی، سوابق ایثارگری، اطلاعات و عکس گذرنامه، مهارتها و سوابق زیارتی اقدام و نهایتا عکس خود را در صفحه تصاویر ارسال نماید. 

توضیح 1: از کلیه ی کارگزاران درخواست گردد در صفحه سوابق زیارتی، کلیه سوابق خود را ثبت نمایند زیرا بعدا امکان ثبت سابقه وجود ندارد لذا تاکید گردد در این امر دقت لازم را مبذول فرمایند.

توضیح 2: عکس شخص می بایست در زمینه روشن و از کیفیت خوبی برخوردار بوده و فاقد حواشی اضافه، خط خوردگی و یا سوزن دوخت باشد.

8. پس از تکمیل اطلاعات، ذینفع می بایست با در دست داشتن اصل مدارک ذیل جهت تائید اطلاعات به دفتر حج و زیارت استان مربوطه مراجعه نماید:
        8.1. شناسنامه 

        8.2. کارت ملی 

        8.3. مدرک تحصیلی 

        8.4. مدرک تائید محل سکونت 

        8.5. اصل آخرین حکم کارگزینی برای شاغلین دولتی 

        8.6. اصل حکم برقراری حقوق بازنشستگی برای افراد بازنشسته 

        8.7. گواهی سوابق ایثارگری 

        8.8. کارت پایان خدمت و یا معافیت از خدمت 

        8.9. گواهی و یا مستندات مربوط به آندسته از سوابق زیارتی که تائید نشده اند

9. پس از مراجعه شخص به دفتر حج استان، می بایست اطلاعات اصلی شخص دقیقا با مستندات مربوطه شامل: شناسنامه، کارت ملی، مدرک تحصیلی و کارت پایان خدمت یا معافیت از خدمت وی تطبیق داده شده و در صورت دقیق بودن اطلاعات برای گزینه «اطلاعات اصلی توسط استان تائید یا بررسی شده است» عنوان بلی انتخاب و کلید ثبت انتخاب گردد؛ و صفحات اول و دوم شناسنامه، کارت ملی و مدرک تحصیلی در سیستم(صفحه تصاویر) اسکن شود.

10. اطلاعات محل سکونت براساس گواهی ارائه شده دقیقا‌ تطبیق داده شده و تایید گردد.

11. اطلاعات شغلی برای اشخاص شاغل دستگاههای دولتی و یا نظامی دقیقا با آخرین حکم کارگزینی ذینفع تطبیق داده شود و برای آندسته از مشاغلی که جزء مشاغل ممنوعه جهت تصدی امور اجرائی گروههای زیارتی می باشند حتما عنوان «جزء مشاغل ممنوعه می باشد؟» می بایست گزینه « بلی» علامت بخورد و حکم کارگزینی در سیستم اسکن شود.

        لازم به ذکر است اطلاعات این صفحه به خصوص مشاغل ممنوعه بسیار مهم بوده و خواهشمند است دقت لازم را مبذول فرمائید. بدیهی است مسئولیت صحت و سقم اطلاعات متوجه مدیریت محترم حج و زیارت استان خواهد بود.


        یادآوری: ‌مشاغل ممنوعه عبارتند از: روحانیت معظم، نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی، قضات، مدیران عامل، مدیران کل و بالاتر دستگاههای دولتی و مشاغل همتراز آن، شهرداران، بخشداران و اعضای نیروهای مسلح، شاغلین و کارمندان سازمان حج و زیارت و بعثه مقام معظم رهبری و موسسه فرهنگی زیارتی سعادت در هر سمتی.

12. اطلاعات سوابق ایثارگری دقیقا با اصل گواهی ارائه شده تطبیق و تایید گردد و گواهیهای ارائه شده نیز در سیستم اسکن شود.

یادآوری:
        12.1. سابقه حضور در جبهه های نبرد حق علیه باطل براساس گواهی نیروی مقاومت بسیج یا اداره عملیات وخدمات پرسنلی ستاد مشترک نیروهای مسلح و یا اداره کل جهاد کشاورزی استان قابل قبول است.

        12.2. سوابق آزادگی براساس گواهی بنیاد شهید و امور ایثارگران قابل قبول است.

        12.3. سولبق جانبازی با ارائه گواهی از بنیاد شهید و امور ایثارگران قابل قبول است.

        12.4. بستگی با شهدای گرانقدر براساس گواهی بنیاد شهید و امور ایثارگران قابل قبول است.

تذکر: ارائه کارت ایثارگری، صادره از بنیاد شهید و امور ایثارگران قابل قبول است.

13. سوابق زیارتی اشخاص دقیقا با اطلاعات موجود در بایگانی آن استان و یا با رویت حکم یا کارت شناسی معتبر و تاریخ ورود و خروج گذرنامه مربوطه ( رؤیت هر دو با هم معتبر خواهد بود) تطبیق و بعنوان سابقه تایید شده ثبت گردد. مجدا تاکید می نماید سوابق زیارتی اشخاص می بایست بطور کامل و دقیق ثبت و تائید گردد و بعدا امکان ثبت مجدد سوابق وجود نخواهد داشت.

14. عکس شخص نیز می بایست با عکس الصاقی کارت ملی و یا شناسنامه تطبیق داده شود.

15. برای اسکن مستندات در سیستم می بایست از صفحه تصاویر ابتدا عنوان مربوطه را ایجاد و سپس نسبت به اسکن آن اقدام نمود.

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">