روح الله مهرجو کارشناس ارتباطات و پژوهشگر حوزه اجتماعی

لَبَّیکَ الّلهُمَّ لَبَّیکَ، لَبَّیکَ لاشَریکَ لَکَ لَبَّیکَ، إنَّ الْحَمْدَ وَ النِّعْمَةَ لَکَ وَالْمُلکَ، لاشَریکَ لَکَ لَبَّیکَ

روح الله مهرجو کارشناس ارتباطات و پژوهشگر حوزه اجتماعی

لَبَّیکَ الّلهُمَّ لَبَّیکَ، لَبَّیکَ لاشَریکَ لَکَ لَبَّیکَ، إنَّ الْحَمْدَ وَ النِّعْمَةَ لَکَ وَالْمُلکَ، لاشَریکَ لَکَ لَبَّیکَ

روح الله مهرجو کارشناس ارتباطات و پژوهشگر حوزه اجتماعی
این وبلاگ کاملا شخصی می باشد
mehrjoor.ir
آخرین نظرات

۲۳ مطلب در تیر ۱۳۹۲ ثبت شده است

بسم الله

ماجرای گفت‌وگوی جالب حضرت عیسی(ع) با یکی از مردگان
در کتاب معانی‌الاخبار جریان گفت‌وگوی حضرت عیسی(علیه السلام) با یکی از مردگان درباره عاقبت کسانی که محبت بیش از اندازه به دنیا داشتند و طاغوت را می‌پرستیدند آمده است.
 
به گزارش راسخون به نقل از ایسنا،  در ادامه این روایت آمده است: عیسی‌ بن مریم(علیه السلام) با جمعی از یاران خود از قریه‌ای گذر می‌کردند که در آنجا عده‌ای دسته‌ جمعی در راه‌ها و خانه‌های خود مرده بودند.
 
حضرت به یاران خود فرمود: این‌ها با عذاب الهی اینگونه مرده‌اند وگرنه باید دفن می‌شدند.
 
یکی از اصحاب عرض کرد: دوست داریم ماجرای آنها را بدانیم.
 
مسیح(علیه السلام) خطاب به مردگان فرمود: ای اهل قریه!
 
یکی از آنان جواب داد: لیبک یا روح الله
 
فرمود: قصه‌ شما چه بوده است که اینگونه مرده‌اید؟
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۶ تیر ۹۲ ، ۲۲:۴۸
مجتبی مهرجو

بسم الله...

 

گزارش تصویری / مشهدقدیم - حرم قدیم علی ابن موسی الرضا (علیه السلام)

 

گزارش تصویری / مشهدقدیم - حرم قدیم علی ابن موسی الرضا (علیه السلام)

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۴ تیر ۹۲ ، ۱۲:۰۰
مجتبی مهرجو
دوشنبه, ۲۴ تیر ۱۳۹۲، ۱۰:۵۷ ق.ظ

رمضـان و فصـلی بـرای آغـازی دوبـاره

 بسم الله

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


روز اول ماه مبارک بود، چیزی تا افطار نمانده بود، برادرم بی حال روی تخت دراز کشیده بود و چشمانش را بسته بود، می دانستیم با اضافه وزن و علاقه وافری که به خوراکی ها دارد، روزه گرفتن برایش کمی سخت تر است. مادرم در آشپزخانه مشغول آماده کردن بساط افطار بود، من هم کنترل تلویزیون را به دست گرفته بودم و بین شبکه ها می گشتم. پدرم که تازه از راه رسیده بود، نان بربری را به دست مادرم داد و رو به من گفت: "اذان هر پنج شبکه با هم پخش می شود، اینقدر این کانال، اون کانال نکن!" لبخندی زدم و دست از سر تلویزیون برداشتم، سراغ مادرم رفتم تا کمی کمکش کنم.

مدت ها بود همه با هم سر یک سفره ننشسته بودیم، اذان که گفتند، برادرم بدون یک لحظه مکث لیوان شیری را که از قبل آماده کرده بود سرکشید، پدرم زیر لب دعای افطار را زمزمه کرد و آرام گفت: قبول باشد!

این داستان ماه های مبارکی است که هر سال فارغ از هر اتفاقی ما را دور هم جمع می کند. ماه های مبارکی که آغاز و پایانش به دست طلوع و غروب خورشید رقم می خورد و هیچ قانونی جز قانون هستی آن را اداره نمی کند. ساعت افطارش به ساعت اضافه کاری اداره ربطی ندارد و ساعت سحرش پیر و جوان نمی شناسد. ماهی که فرصت می دهد هم به خودمان برسیم و با خودمان خلوت کنیم، هم جویای احوال آشنایانی شویم که قدیم ترها با آنها دوست بوده ایم!

ماه رمضان با آمدنش شیوه اغلب زندگی ها را دگرگون می کند، نوع تغذیه، الگوی استراحت و خواب، میزان ساعات کاری و حتی شیوه مصرف و خرید هم در این ماه تغییر می کند، در واقع تغییر در سبک زندگی، یکی از سوغاتی های این ماه است که می تواند زمینه ساز تغییرات دیگر شود.


این سفره ها برای شما هم آشناست

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


از کمی قبل از غروب آفتاب، یک سفره با هزار رنگ چیده می شود. چای، شیرگرم، نان و پنیر و سبزی و گردو، گوجه و خیار، خرما، زولبیا و بامیه، شله زرد، سوپ و... تازه این بخش افطاری سفره است، نیم ساعت دیگر قرار است زرشک پلو و مرغ، پلو و خورش​ با سالاد فصل و سالاد شیرازی و ماست و خیار و... در همین سفره به زحمت جا پیدا کنند. سفره ای که برای پنج مهمان چیده شده است، اما کفاف ۵۰ نفر را هم می دهد!

برای امسال خانه ام قانونی وضع کرده ام، می خواهم سفره های افطارم ساده باشد و برای شام یک نوع غذا بیشتر درست نکنم. شاید وقتی خویشاوندانم را برای افطار دعوت کردم و آنها سادگی سفره ام را دیدند، خودشان هم، همین تصمیم را بگیرند. می خواهم با سادگی سفره ام، بگویم که دوست داشتم در ثواب روزه هایشان شریک شوم، بی هیچ تجمل و تکلفی. من می خواهم از خودم شروع کنم، شما چطور؟


۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۴ تیر ۹۲ ، ۱۰:۵۷
مجتبی مهرجو

 بسم اللهگروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۲ تیر ۹۲ ، ۲۲:۵۴
مجتبی مهرجو
شنبه, ۲۲ تیر ۱۳۹۲، ۱۰:۵۰ ب.ظ

مراسم افطاری در حرم امام رضا(ع)

 بسم الله


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۲ تیر ۹۲ ، ۲۲:۵۰
مجتبی مهرجو
شنبه, ۲۲ تیر ۱۳۹۲، ۱۰:۳۹ ب.ظ

یک معجزه قرآنی در دانمارک...

 بسم اللهدر شمالی ترین شهر کشور اروپائی دانمارک می توان یک نشانه قرآن را دید...
در شهر توریستی اسکاگن این زیبایی را می‌توان در سجیه دید، جایی که دریای بالتیک و دریای شمالی بهم می‌پیوندند. دو دریای مختلف با هم یکی نمی‌شوند و بنابرین این پدیده زیبا به وجود می‌آید و این همان چیزی است که در قرآن آمده است.
در قرآن بارها از آیات و نشانه‌های خداوند شنید‌اید اما هیچ‌گاه به آنها در اطراف‌مان توجه نکرده‌ایم. این یکی از همان نشانه‌های است که خداوند در آیات مختلف درباره آن سخن گفته است. با دیدن این مناظر عجیب و زیبا، می توان بیشتر تعمق کرد.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۲ تیر ۹۲ ، ۲۲:۳۹
مجتبی مهرجو
پنجشنبه, ۲۰ تیر ۱۳۹۲، ۱۰:۱۲ ق.ظ

شهید مسیحی مدافع حرم اهل‌بیت در سوریه+عکس

بسم الله

 پایگاه 598، جوان مسیحی "دانی جورج جحا" متولد روستای "صیدنایا" از توابع دمشق، درحالی که با افتخار تمام و غیرتمندانه در کنار برادران مسلمان سوری خود در منطقه "داریا" می جنگید، به دست سلفیون مزدور عربستان و قطر، به شهادت رسید.

"دانی جورج جحا" معروف به "ابوعرب"، هنگامی که متوجه شد سلفیون قصد حمله و تخریب حرم حضرت سکینه (علیهاالسلام) دختر امیرالمومنین علی (علیه السلام) را دارند، به یاری هموطنان مسلمان خود شتافت و با پوشیدن لباس رزم، همسنگر و همرزم با آنان، شبانه روز به دفاع از حرم اهلبیت (علیهم السلام) پرداخت. 


"دانی جحا" هنگام حمله تروریست های وهابی به مرقد حضرت سکینه (علیها السلام)، مردانه جلوی آنها ایستاد تا وارد مرقد مطهر نشوند که با این اقدام شجاعانه به شهادت رسید.

پیکر این شهید مسیحی دفاع از حریم اهلبیت (علیهم السلام)، بر دوش هموطنان مسلمان و مسیحی اش در محله مسیحی نشین "باب توما" در دمشق تشییع و به خاک سپرده شد.۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۰ تیر ۹۲ ، ۱۰:۱۲
مجتبی مهرجو
چهارشنبه, ۱۹ تیر ۱۳۹۲، ۱۰:۱۲ ق.ظ

این گونه کسالت در عبادت را رفع کنیم


بسم الله

ام داود

در اسلام نسبت به انجام مستحبات یک سفارش کلی شده است که ائمه علیهم السلام فرموده اند: «مستحبات را تا جایی به جا آورید که به واجبات شما ضرر نزند»[ بحار، ج 78، ص 109- نهج البلاغه، حکمت 279- میزان الحکمه، ج 10، ص 195] هم چنین فرموده اند: «مستحبات را تا جایی که نشاط دارید و از آن ها لذت می برید بجا آورید و هر گاه احساس کردید که میلی به آنها ندارید مستحبات را رها کرده به سراغ واجبات بروید و به واجبات اکتفا کنید»[ فروع کافی، ج 3، ص 454- میزان الحکمه، ج 10، ص 194، چاپ دفتر تبلیغات]

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۹ تیر ۹۲ ، ۱۰:۱۲
مجتبی مهرجو
سه شنبه, ۱۸ تیر ۱۳۹۲، ۱۰:۱۱ ق.ظ

درباره گروهی که همه آتش‌ها از گور آنهاستبسم الله

 اوضاع مصر دوباره ریخته است بهم و در این کشور کنار نام «اخوان المسلمین» کلمه دیگری هم زیاد شنیده می‌شود: «سلفی‌ها». در سوریه هم وقتی خبر سربریدن کودکان به میان می‌آید باز همین کلمه تکرار می‌شود. فتوای جهاد نکاح را هم بیرون آمده از زبان همین «سلفی‌ها»ی تونس می‌دانند. کشتار شیعیان و حتی سنی‌های هند و پاکستان هم زیر سر همین‌هاست گویا. ماجرای اقدامات آنها در افغانستان هم که سری دراز دارد.

خلاصه بیشتر اخبار و تصاویر دردآوری که این روزها مخابره می‌شود رد پای «سلفی‌ها» به چشم می‌آید. اما اینها چه کسانی هستند؟ چه مرام و مسلکی دارند؟ کجا و در چه زمانی شکل گرفتند و ریشه در چه فکر و اندیشه‌ای دارند؟ در طول تاریخ چه اقداماتی کرده‌اند و تبعات این اقدامات چه بوده است؟

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۸ تیر ۹۲ ، ۱۰:۱۱
مجتبی مهرجو

بسم الله

n00244148-b

یک جوان ایرانی، سندی در اثبات حقانیت نام خلیج فارس کشف کرده که مقدس و معیاری برای سنجش افرادی است که خود را مسلمان و پیرو پیامبر گرامی اسلام (صلی الله علیه وآله) می‌دانند.

نیما صفا درگیری متولد سال ۱۳۶۶ و کارشناس ارشد حقوق است که تحقیقات و پژوهش‌های فراوانی در راستای کشف اسناد معتبر در اثبات حقانیت نام خلیج فارس از منابعی که به دست اعراب تالیف شده، کرده است.

این پژوهشگر خلیج فارس در تحقیقات خود، حدیثی از پیامبر گرامی اسلام(ص) کشف کرد که در آن نام “بحر فارس” از زبان مبارک پیامبر بزرگوار اسلام جاری شده است.

نیما صفا می‌گوید: بنده نسل پنجم از فرزندان شهید رئیس سبزعلی صفادرگیری هستم که در منطقه جنوب کشور در مبارزه با اقدامات تجاوزکارانه حاکمان مسقط در عصر ناصری به شهادت رسید و علاقه شخصی بسیاری برای تحقیقات در راستای دفاع از حقانیت وطنم داشته ام.

وی ادامه داد: خلیج فارس شناسنامه ایران و هر ایرانی است و به نظر من جعل نام خلیج فارس، بزرگترین جعل تاریخی ۱۰۰ سال اخیر است که برای نشان دادن سابقه تاریخی خلیج فارس خودم را مکلف به اقدام ویژه در این باره کردم .

این محقق تاریخ خلیج فارس خاطرنشان کرد: بنده بهترین کار را استفاده از منابع و اسنادی دیدم که به دست خود اعراب تالیف و تنظیم شده است و در این راستا کتب مربوطه را جمع آوری کرده و با مطالعه آنها، نام خلیج فارس را ازآنها استخراج کردم.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۷ تیر ۹۲ ، ۲۱:۵۳
مجتبی مهرجو