روح الله مهرجو کارشناس ارتباطات و پژوهشگر حوزه اجتماعی

لَبَّیکَ الّلهُمَّ لَبَّیکَ، لَبَّیکَ لاشَریکَ لَکَ لَبَّیکَ، إنَّ الْحَمْدَ وَ النِّعْمَةَ لَکَ وَالْمُلکَ، لاشَریکَ لَکَ لَبَّیکَ

روح الله مهرجو کارشناس ارتباطات و پژوهشگر حوزه اجتماعی

لَبَّیکَ الّلهُمَّ لَبَّیکَ، لَبَّیکَ لاشَریکَ لَکَ لَبَّیکَ، إنَّ الْحَمْدَ وَ النِّعْمَةَ لَکَ وَالْمُلکَ، لاشَریکَ لَکَ لَبَّیکَ

روح الله مهرجو کارشناس ارتباطات و پژوهشگر حوزه اجتماعی
این وبلاگ کاملا شخصی می باشد
mehrjoor.ir
آخرین نظرات

۳ مطلب در شهریور ۱۳۹۷ ثبت شده است

چهارشنبه, ۷ شهریور ۱۳۹۷، ۰۸:۳۱ ق.ظ

سیاست رسانه ای دولت دوازدهم در بوته سنجش

تهران- ایرنا- اصحاب رسانه از منتقدان تا جریان های همسو با اعتدال، به سیاست های رسانه ای دولت از منظر متفاوتی می نگرند اما به نظر می رسد که فضای رسانه ای با توجه به روحیه انعطاف پذیری و نقدپذیری دولت، بیشتر برای رسانه های مخالف مهیا بوده است.

به گزارش گروه اطلاع رسانی ایرنا؛ بنابر ماده ‌یک قانون مطبوعات، تعریف مطبوعات عبارت است از «نشریاتی‌ که‌ بطور منظم‌ با نام‌ ثابت‌ و تاریخ‌ و شماره‌ ردیف‌ در زمینه‌های‌ گوناگون‌ خبری‌، انتقادی‌، اجتماعی‌، سیاسی‌، اقتصادی‌، کشاورزی‌، فرهنگی‌، دینی‌، علمی‌، فنی‌، نظامی‌، هنری‌، ورزشی‌ و نظایر اینها منتشر می شوند.»

خبرنگاران به عنوان راویان و متولیان اصلی در این عرصه، نقشی تاثیرگذار را در انعکاس مطالبه ها و نیازهای جامعه ایفا می کنند، آنان که بنابر فراخور شغل سخت و زیان آورشان واسطه‌ای میان مردم و مسوولان به شمار می روند که دغدغه آنها، بیان مشکلات اجتماعی مردم است تا با بازتاب این چالش ها دردی از دردهای جامعه را برطرف کنند.

پژوهشگر گروه اطلاع رسانی ایرنا همزمان با هفته دولت در ارتباط با فضای رسانه ای در دولت دوازدهم به گفت وگو با «روح الله مهرجو» پژوهشگر کارشناس علوم ارتباطات اجتماعی و عضو مجمع صنفی نشریات دانشجویی سراسر کشور پرداخت.
۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۷ شهریور ۹۷ ، ۰۸:۳۱
مجتبی مهرجو
پنجشنبه, ۱ شهریور ۱۳۹۷، ۱۱:۰۶ ب.ظ

مشکلات پیش روی توسعه بیمه آتش سوزی منازل مسکونی

روح‌الله مهرجو پژوهشگر حوزه اجتماعی و کارشناس ارتباطات

بشر همزمان با دستیابی به مواد، تجهیزات و به خدمت گرفتن فناوری‌های نوین، به همان اندازه با خطرات بیشتر، جدیدتر و پیچیده‌تری مواجه شد. تحولات عظیم در پیشرفت و تبدیل کارگاه‌های کوچک خانگی به کارخانه‌های بزرگ، سبب شد تا خطرات از حالت سنتی و ساده به پیچیده و خاص و مخاطراتی با فرآیندهای پیچیده تبدیل شود. همچنین، تجمع و تراکم سرمایه در کلان شهرها، بر شدت گرفتن خطرات و ریسک‌های پیرامون زندگی بشر که بقا از مهمترین اهداف آن است، افزود. میل به داشتن ایمنی و امنیت، همواره جزء تفکیک‌ناپذیر زندگی افراد بوده و انسان‌ها همواره در تلاش برای بهبود شرایط زندگی و آسایش بیشتر، سعی کرده‌اند که با ایجاد تغییر درطبیعت، آن را به خدمت خود درآورند.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۱ شهریور ۹۷ ، ۲۳:۰۶
مجتبی مهرجو
پنجشنبه, ۱ شهریور ۱۳۹۷، ۱۱:۰۵ ب.ظ

دبیر تحریریه ماهنامه تخصصی فکراقتصادی مرداد97


http://www.fekreeghtesadi.ir/wp-content/uploads/2018/08/1.pdf

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۱ شهریور ۹۷ ، ۲۳:۰۵
مجتبی مهرجو