روح الله مهرجو کارشناس ارتباطات و پژوهشگر حوزه اجتماعی

لَبَّیکَ الّلهُمَّ لَبَّیکَ، لَبَّیکَ لاشَریکَ لَکَ لَبَّیکَ، إنَّ الْحَمْدَ وَ النِّعْمَةَ لَکَ وَالْمُلکَ، لاشَریکَ لَکَ لَبَّیکَ

روح الله مهرجو کارشناس ارتباطات و پژوهشگر حوزه اجتماعی

لَبَّیکَ الّلهُمَّ لَبَّیکَ، لَبَّیکَ لاشَریکَ لَکَ لَبَّیکَ، إنَّ الْحَمْدَ وَ النِّعْمَةَ لَکَ وَالْمُلکَ، لاشَریکَ لَکَ لَبَّیکَ

روح الله مهرجو کارشناس ارتباطات و پژوهشگر حوزه اجتماعی
این وبلاگ کاملا شخصی می باشد
mehrjoor.ir
آخرین نظرات

۱۳۴ مطلب در مهر ۱۳۹۳ ثبت شده است

چهارشنبه, ۲۳ مهر ۱۳۹۳، ۰۱:۱۰ ب.ظ

دختر والت دیزنی و سراب فریبنده جنگ در سوریه!

"نورا" دختر 15 ساله فرانسوی-مغربی است که از طریق شبکه اجتماعی فیس بوک فریب تروریست های فعال در سوریه را خورده و با توهّم جهاد (جنگ) عازم این کشور شده است.

برادر"نورا" که راننده کامیون است و برای نجات او از دست تروریست ها به سوریه سفر کرده، می گوید: خواهرم علاقه فراوانی به فیلم های دیزنی داشت و قبل از سفر به سوریه دانش آموزی کوشا و فعال و تحت تاثیر این فیلم ها بود.

وی افزود: وقتی وارد صفحه فیس بوک نورا شدم، دیدم مملو از پیام های دعوت به جنگ (جهاد) در سوریه و اجساد متلاشی شده کودکان سوری بود و 3 روز پس از این ماجرا پیامی از نورا به ما رسید که در آن گفته بود: در حلب (شمال سوریه) هستم و "گویی در دنیای دیزنی به سر می برم".

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۳ مهر ۹۳ ، ۱۳:۱۰
مجتبی مهرجو

این درگیری ها کمتر از یک ساعت پس از آغاز دور جدید پارلمان مغرب با سخنرانی محمد ششم پادشاه مغرب روی داد.

شاه مغرب دراین سخنرانی به شدت از فعالیت های حزبی در مغرب انتقاد کرد و گفت: فعالیت های احزاب در مغرب، خواسته های شهروندان را تحقق نمی بخشد و در سطح خواسته های آنان نیست.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۳ مهر ۹۳ ، ۱۳:۱۰
مجتبی مهرجو

در پی بروز بحث و جدل هایی پیرامون جایز بودن دعا برای پیروزی در مسابقات ورزشی در میان عربستانی ها، "عبدالعزیز آل الشیخ" رئیس شورای صدور فتوا در عربستان اعلام کرد که دعا برای موفقیت در ورزش بی اشکال است و مانعی ندارد.

آل الشیخ در پاسخ به سئوال مطرح شده از سوی روزنامه الحیاة درباره دعا برای تیم ها و باشگاهها در مسابقات ورزشی، گفت: دعا، پرستش  خداوند است و انسان باید برای خیر دنیا و آخرت خود دعا کند.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۳ مهر ۹۳ ، ۱۳:۰۷
مجتبی مهرجو
چهارشنبه, ۲۳ مهر ۱۳۹۳، ۰۱:۰۶ ب.ظ

داعش کارکنان توییتر را تهدید کرد

دیک کاستلو، رئیس اجرایی شبکه اجتماعی توییتر در مصاحبه با مجله "ونیتی‌ فر" اعلام کرد:‌ پس از اینکه برخی از صفحات وابسته به داعش بسته شد، این گروه تهدید کرد که کارمندان ما را ترور می‌کند.

در همین راستا دفتر اطلاع‌رسانی توییتر اعلام کرد که گروه‌های امنیتی با همکاری با طرف‌های دولتی در خصوص صحت این تهدیدها تحقیقاتی به عمل خواهند آورد.

کاستلو با بیان اینکه همگان بدون موانعی بر سر راه آزادی بیان می‌توانند از توییتر استفاده کنند، تأکید کرد: برخی از افراد از توییتر با مقاصد شرورانه استفاده می‌کنند که این مسأله با قوانین کشورهای مختلف مغایرت دارد و به همین دلیل توییتر در بستن این صفحات تردیدی به خود راه نداد.

وی تصریح کرد استفاده از توییتر برای همگان آزاد است .

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۳ مهر ۹۳ ، ۱۳:۰۶
مجتبی مهرجو
چهارشنبه, ۲۳ مهر ۱۳۹۳، ۰۱:۰۵ ب.ظ

شیخ علی سلمان: آل خلیفه مقبولیت مردمی ندارد

شیخ علی سلمان با اشاره به محاکمه نبیل رجب فعال حقوقی سرشناس بحرینی که به بهانه توهین به دولت این کشور، گفت: دلایل ریشه ای و حقیقی که منتهی به بازداشت و محاکمه نبیل رجب شده در طبیعت رژیم آل خلیفه نهفته است، زیرا وی امکان نداشت در یک نظام دموکراتیک بازداشت شود، بلکه هرروز صدایش بلندتر می شد و تعداد زیادی از حقوقدانان با او همکاری می کردند و کنفرانس و همایش برگزار می کردند و بدون آن که با سخت گیری و اعتراض حکومت روبرو شوند، درباره حقوق زندانیان صحبت می کردند.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۳ مهر ۹۳ ، ۱۳:۰۵
مجتبی مهرجو
چهارشنبه, ۲۳ مهر ۱۳۹۳، ۰۱:۰۵ ب.ظ

عکس تروریست اندونزیایی که در عراق منفجر شد

به گزارش روز یکشنبه پایگاه خبری شبکه العالم، این تروریست دیروز به وسیله یک خودروی بمبگذاری شده به پایگاه اسپایکر در شمال تکریت حمله کرد.
گروه داعش، این تروریست را با نام مستعار "حنظله الاندنوسی" معرفی کرده است.
در حمله تروریستی دیروز به پایگاه اسپایکر، 2 سرباز عراقی کشته شدند.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۳ مهر ۹۳ ، ۱۳:۰۵
مجتبی مهرجو
چهارشنبه, ۲۳ مهر ۱۳۹۳، ۰۱:۰۳ ب.ظ

آمریکا با تحریک بارزانی در صدد تجزیه عراق است

"جاسم الموسوی" روز یکشنبه در گفت وگو با شبکه خبری العالم اظهار داشت: آمریکا از زمان حمله به عراق و حتی پس از خروج از آن، تصمیم گرفت تا دولت های متضادی دریک منطقه جغرافیایی به وجود بیاورد و دولت کردها شاید بدون اعلام علنی تشکیل شود و آمریکا بارها به بارزانی اجازه داده تا از عزم کردها برای جدایی از دولت مرکزی بغداد سخن بگوید.
این نویسنده و تحلیلگر سیاسی عراق افزود: از اظهارات اخیر مسعود بارزانی، رییس منطقه کردستان عراق، مبنی بر تصمیم کردها برای جدایی از دولت مرکزی تعجب می کنم زیرا وی بیش از همه از اهداف پنهانی آمریکا آگاه است.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۳ مهر ۹۳ ، ۱۳:۰۳
مجتبی مهرجو
چهارشنبه, ۲۳ مهر ۱۳۹۳، ۰۹:۱۴ ق.ظ

هلاکت تروریست سعودی داعش در کوبانی

یکی از این تروریستهای سعودی در شهر کوبانی سوریه به هلاکت رسید.
روزنامه الحیات چاپ لندن به نقل از بیانیه گروه تروریستی داعش تأکید کرد، یک جوان سعودی ملقب به "ابوسمیره الجزراوی" به فهرست تروریستهای انتحاری پیوست. وی در عملیاتی انتحاری در مرکز صلاح الدین عراق به هلاکت رسید. در این عملیات تروریستی از4 تن مواد منفجر استفاده شد.
در بیانیه داعش همچنین آمده است که یک انتحاری سعودی دیگر در کوبانی سوریه به هلاکت رسیده است.
داعش به نام این تروریست سعودی اشاره ای نکرده است.
پیش از این نیز یک تروریست سعودی دیگر به نام "عمار البلوی" در جریان حملات داعش به شهر کوبانی سوریه به هلاکت رسیده بود.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۳ مهر ۹۳ ، ۰۹:۱۴
مجتبی مهرجو
چهارشنبه, ۲۳ مهر ۱۳۹۳، ۰۹:۱۳ ق.ظ

تکذیب توافق محرمانه میان ارتش‌های لیبی و مصر

"محمد الدایری" در گفت وگو با پایگاه خبری الکترونیکی "الوسط" لیبی که امروز (شنبه) منتشر شد، گفت: به هیچ وجه، توافق محرمانه ای میان دو کشور وجود ندارد وهمه توافقات آشکار و در چهارچوب روابط دوجانبه میان دو کشور دوست است.

وی افزود: مطالب منتشره  در برخی رسانه ها در این خصوص، به کلی نادرست است و هدف از آن ایجاد اختلال در همکاری مشترک دو کشور در راستای تامین منافع مشترک برای دو کشور همسایه است که از هزاران سال پیش دارای روابط برادرانه و منافع مشترک هستند.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۳ مهر ۹۳ ، ۰۹:۱۳
مجتبی مهرجو
چهارشنبه, ۲۳ مهر ۱۳۹۳، ۰۹:۱۳ ق.ظ

"کوبانی تا آخرین قطرۀ خونش دفاع می‌کند"

"پروین ابراهیم" روز شنبه به شبکه خبری العالم گفت: داعش به مقر نیروهای مسلح کرد "آسایش" در عین العرب حمله کرده، و بر کمربند امنیتی نیروهای حمایت مردمی نیز سیطره یافته است.

وی تاکید کرد: حدود 500 شهروند عادی نیز با خروج از عین العرب مخالفت کرده اند و برای دفاع از شهر در کنار نیروهای حمایت مردمی سلاح برداشته اند.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۳ مهر ۹۳ ، ۰۹:۱۳
مجتبی مهرجو